czwartek, 23 maja 2013

Walczymy z zaczerwienionymi, nieproszonymi 'gośćmi' na twarzy! :)

Czerwone wypryski na twarzy, które pojawiają się nagle, wszędzie, znikąd!? Każda z nas ma czasem ten problem... jest jednak na to szybki sposób!
Mała, niewinna, biała tabletka zwana - POLOPIRYNĄ! :) (bądź aspiryną, jak kto woli!)


Otóż wystarczy rozpuścić tabletkę - zwykłą, bez dodatków - w kilku kroplach wody (Osobiście używam wody mineralnej. Ta z kranu jest tą wodą z kranu, która zazwyczaj nie wpływa dobrze na cerę. ;[ /J.), nałożyć taką papkę na naszego ‘gościa’ na twarzy i pozostawić. Najlepiej na noc, niech przeciwzapalne składniki polopiryny walczą jak najdłużej. ;)
Jest to - gwarantuję własną twarzą! ;D - najlepszy i najszybszy sposób na pozbycie się zaczerwienienia oraz znaczne zmniejszenie wyprysku.

Spróbujcie i opiszcie jak wasze wrażenia! Czekamy z niecierpliwością! ;)Dlaczego akurat polopiryna/aspiryna?

Tabletki zawierają kwas acetylosalicylowy (Kwas acetylosalicylowy (łac. Acidum acetylsalicylicum; aspiryna, polopiryna) – organiczny związek chemiczny, acetylowa pochodna kwasu salicylowego. Popularny środek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym) , którego działanie jest prawie identyczne jak kwasu salicylowego, a jak wiadomo kwas salicylowy oczyszcza gruczoły łojowe (tzw. oczyszczanie porów skóry) z zaskórników i zapobiega tworzeniu wszelkich wyprysków oraz przyspiesza proces gojenia ognisk zapalnych (np. zmiany trądzikowe) i podrażnień!

3 komentarze:

 1. W moim przypadku niestety efekty leczenia skóry aspiryną są mizerne :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chodzi nam o leczenie skóry aspiryną, bo długotrwałe stosowanie raczej za dobrze na skórę nie wpływa. :)
   Aspiryna tylko na 'nagle' przypadki! ;)

   Usuń
 2. Jak mi coś wyskoczy to wypróbuję :) Kto wie:)
  Pozdrawiam i obserwuję:*

  OdpowiedzUsuń

Jesteśmy wdzięczne za wszystkie pozostawione komentarze ;))
Są one dla nas wskazówką, że Wam się u Nas podoba.
Pozdrawiamy ;)