czwartek, 25 lipca 2013

Pamiętajcie! - Depilacja to podstawa ;)


Nadeszło lato, ciepłe dni, a więc to doskonała okazja do "wyletnienia się". W tym czasie ubieramy krótkie spódniczki, spódnice czy szorty, aby kusić mężczyzn i pokazać jak o siebie dbamy. Na pewno nie jedna z Was chciała by czuć się w takiej sytuacji pewnie ;) Dlatego też nie zapominajmy o depilacji. Jest ona ważna dla efektu pięknych i gładkich nóg.

Na rynku jest wiele dostępnych form depilacji począwszy od tych, które możemy wykonać same po te wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Poniżej przedstawiam krótkie zestawienie.

1. Maszynka - nie ważne czy jest to jednorazówka, czy ma wymienne ostrza, ale jest to najprostszy sposób pozbycia się zbędnego włosia. Przy wyborze tej metody należy pamiętać, żeby stosować piankę/żel do golenia, dzięki temu unikniemy podrażnienia. Efekt ok.2 dni (zależy od włosa), cena: 2-50 zł.

2. Krem do depilacji - tutaj mamy szeroki wachlarz podziałów... do twarzy, bikini, nóg, do skóry normalnej, wrażliwej, naczyńkowej, suchej, 3 min, 5 min. Należy pamiętać, żeby przestrzegać zaleceń producenta i nie przekraczać czasu podanego na opakowaniu, bo to może się źle skończyć dla naszej skóry. Sposób jest dość wygodny. Smarujemy kremem daną partię ciała, czekamy zalecany czas, po czym ściągamy szpatułką cały krem. Efekt ok. 3-7 dni, cena: 7-25 zł.

3. Plastry do depilacji - podobnie jak w przypadku kremów, plastry też mają swoje podziały, ale nie są już tak miłe w użyciu. Naklejamy plaster na daną partię ciała, przygładzamy, a następnie zdecydowanym ruchem go zrywamy. Sposób bolesny, ale Efekt utrzymuje się nawet do 2 tygodni. Cena: 10-30 zł.

4. Wosk na gorąco - działa to na podobnej zasadzie jak plastry, z tym że same przygotowujemy wosk i rozprowadzamy go ciele po czym naklejmy plaster i rwiemy. Efekt 2-3 tygodnie. Cena 20-50 zł.

5. Depilator - wg mnie najboleśniejsza metoda, ale skuteczna. Małe urządzonko zwane depilatorem szybko wyrywa nam włoski razem z cebulkami, dzięki temu Efekt utrzymuje się już ok. miesiąca. Dostępne są wersje z nasadkami chłodzącymi, ale osobiście nie wierzę w ich działanie i zawsze jak próbuje tej metody to mnie boli :( Cena: 50-1400 zł.

6. Trymer / Elektryczna maszynka - Nie mylić z depilatorem! Oba produkty służą do przycinania naszej "trawy". Różnica polega na tym, że maszynką ogolimy wszystko na długość 0-3mm (zależy jaką ustawimy nasadkę), a trymer służy do precyzyjnego wycinania włosia, np. w nosie, albo do tworzenia wzorków, wg naszego uznania i wyobraźni ;) Cena: 30-1600 zł.

7. Zabiegi u kosmetyczki - w gabinecie kosmetycznym możemy dokonać depilacji woskiem, działanie jest takie samo jak w przypadku wosku na gorąco, ale kosmetyczka zrobi to dokładniej i efekt utrzyma się dłużej, nawet do 3 tygodni. Ceny wahają się od tego jaką partię ciała chcemy depilować, najtaniej zapłacimy za wąsik ok.10-15 zł, kolejno łydki, uda, ręce - ok. 30-60 zł, bikini - 70zł.

8. Depilacja laserowa - to najdroższa, ale i najskuteczniejsza metoda depilacji. Polega ona na tym, że wiązki lasera głęboko wnikają w skórę, niszcząc cebulkę włosów oraz ich korzenie. Zabieg należy powtarzać co 4-8 tygodni. Po kilku razach możemy zapomnieć o niechcianych włoskach i na zawsze cieszyć się gładką skórą ;) Efekt murowany! Zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych, u niektórych dermatologów i kosmetologów. Tutaj ceny również wahają się od tego jaką część ciała będziemy depilować, tak jak powyżej wąsik kosztuje najmniej - 150 zł,  a potem kolejno nogi, ręce - 350 - 450 zł.


A jaką metodę Wy stosujecie? 
Co polecacie i dlaczego?

3 komentarze:

 1. ja używam kremów do depilacji albo zwykłej maszynki ;-)
  pozdrawiam

  ps. u mnie konkurs - zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie cały czas kusi laserowa ale jakoś nie mogę się zdecydować:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też mnie kusi, zwłaszcza jeśli chodzi o pachy, nogi i bikini :D
   ale wiem też, że za 1 razem efektów nie będzie i trzeba będzie trochę kasy wydać

   Usuń

Jesteśmy wdzięczne za wszystkie pozostawione komentarze ;))
Są one dla nas wskazówką, że Wam się u Nas podoba.
Pozdrawiamy ;)