poniedziałek, 6 maja 2013

Dziś rozprawka o peelingach!


Na pewno nie jedna z Was wielokrotnie zastanawiała się jak pozbyć się zaskórników (tych małych czarnych gnojków na nosie:D) albo jak wyrównać powierzchnię skóry. Do rozwiązania tych problemów najlepszy okaże się peeling!

W sklepach dostępna jest niezliczona ilość produktów, różniąca się ceną, składnikami oraz przeznaczeniem.  
I dzięki takiemu wyborowi pewnie zadajecie sobie pytanie: ”jaki peeling będzie najlepszy?”. 


Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zastanowić się co do:

1. Doboru cery (Normalna/Sucha/Mieszana/Tłusta/Naczyńkowa/Wrażliwa).
Na samym początku musimy zadecydować jaką mamy cerę. To bardzo ważne, gdyż każdy peeling będzie działał inaczej.
Do cery Naczyńkowej bądz wrażliwej nadaje się peeling enzymatyczny, do cery normalnej i suchej odpowiedni będzie peeling drobnoziarnisty a do cery mieszanej i tłustej najlepszy okaże się peeling gruboziarnisty.

2. Doboru opakowania/pojemności.
Tutaj musimy sie zastanowić jak często wykonujemy bądź będziemy wykonywać peelinogowanie twarzy. Jeśli będziemy robić to regularnie przynajmniej 1-2  razy w tygodniu polecam inwestycje w większe opakowanie, dzięki temu:
- za każdem razem dozujemy odpowiednią dla nas ilość produktu,
- produkt nie wysycha,
- oszczędzamy pieniądze.
    Rada Natomiast jeśli potrzebujemy oczyścić naszą twarz “od czasu do czasu” polecam opakowanie saszetki. (Jednak osobiście wolę używać większe opakowanie ze względów, które podałam wcześniej ;D)

3. Doboru firmy - ceny/składników.
Jak wiadomo na polskim rynku dostępnych jest ogromna ilość produktów z różnych firm. Jak wybrać tą “naszą” ?. W tym punkcie należy zwrócić szczególną uwagę na składniki jake oferują konkretne produkty. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ to właśnie one mają duży wpływ na cenę produktu. Należy również pamiętać, że : Jeśli mamy cerę wrażliwą albo jesteśmy alergikami warto przeczytać skład produktu (To pomoże nam uniknąć “twarzy indianina” ;) )


Rada:
Najlepiej będzie jeśli będziesz stosować peeling regularnie przynajmniej 1 raz w tygodniu. To pomoże utrzymać cerę w dobrej kondycji. Na umytą, najlepiej troszkę wilgotną twarz nałóż odpowiednią dla Ciebie ilość preparatu i delikatnie masuj twarz (Nie muszą to być koliste ruchy tak jak piszą to na opakowaniach - masujesz jak Ci wygodnie) Omijaj okolice oczu, gdyż skóra jest tam bardzo delikatna i skora do podrażnień. Na koniec zmyj ciepłą wodą. Po oczyszczaniu nałóż maseczkę albo krem.


Dla osób z trądzikiem NIE polecam stosowania jakiegokolwiek peelingu! Dzięki temu pryszcze mogą się roznosić. A chyba nie o tym nam chodzi! ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jesteśmy wdzięczne za wszystkie pozostawione komentarze ;))
Są one dla nas wskazówką, że Wam się u Nas podoba.
Pozdrawiamy ;)